facebook icon youtube icon instagram icon

Weronika  - wiolonczela

Weronika - urodziła się w roku 1993 w Poznaniu. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat siedmiu w Poznańskiej Szkole Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w klasie wiolonczeli mgr Agnieszki Pawłowskiej a później mgr Antoniny Kasprzak-Górskiej. W roku 2006 rozpoczęła naukę w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu w klasie wiolonczeli prof. Stanisława Pokorskiego. W roku 2012 rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dr hab. Prof. AM Macieja Mazurka a w roku 2015 została przyjęta na studia na Universitat fur Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. W czasie swojej kariery muzycznej Weronika występowała na licznych konkursach, festiwalach czy koncertach. Do najważniejszych jej osiągnięć należą: I nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J.Zarębskiego (Łomianki,2014), wyróżnienie II stopnia podczas Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego Fundacji Pro Cello (Szamotuły, 2011), I nagroda na szkolnym konkursie instrumentów smyczkowych (Poznań, 2011), III  Nagroda oraz  Nagroda Specjalna za Najlepsze Wykonanie Utworu Obowiązkowego na VI Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów (Rybnik,2011), Wyróżnienie na IX Młodzieżowym Konkursie Wiolonczelowym im. K.Wiłkomirskiego (Poznań, 2008), Wyróżnienie I st. na IV Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym „Mały Boccherini” (Zamość, 2008), III Nagroda na IX Międzynarodowym Konkursie im. B. Warchala (Słowacja 2005) i wiele innych.

Swoje umiejętności instrumentalne doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów w kraju i poza jego granicami, m.in.:
prof. Stanisława Pokorskiego, prof. Kazimierza Michalika, prof.  Andrzeja Orkisza, dr hab.  Macieja Mazurka, dr Tomasza Lisieckiego, prof. Brunona Canino, dr hab. Katarzynę Górską-Polonek, prof. Stefana Kropfitscha, prof. Stefana Mendla czy prof. Petera Schumayera.

Będąc uczennicą jak i studentką brała udział w licznych koncertach jako solistka jak i kameralistka. Koncertowałam w Polsce, Niemczech, Bułgarii, Austrii oraz na Tajwanie: m.in. „Lost Landscapes Impressionen aus Finland” w Musikverein w Wiedniu, w ramach obchodów 200-lecia MDW Wien, na koncertach z cyklu „Talenty warte Poznania”, „Arcydzieła Kameralistyki”, Koncertach podczas „Nocy w Muzeum”, podczas Małego Festiwalu Muzycznego, Festiwalu Transatlantyk, podczas IV oraz V Akademii Fletowej w Poznaniu (pod batutą maestro Patricka Gallosia, oraz w kwartecie z Moshe Aronem Epsteinem), na koncercie z cyklu „Klasyka na Placu Wolności”w ramach Malta Festivalu, na koncertach z cyklu „Kwadranse Muzyczne” i wielu innych. 

Za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne otrzymała liczne Stypendia Fundacji Pro Cello, Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Dziedzinie Kultury.

Wróć do kategorii artystów

 

E-mail: stageofarts.com@gmail.com